Duur en leerwijze

Je kunt de MBO-opleiding Onderwijsassistent (niveau 4) op twee manieren volgen: via de beroepsopleidende leerweg (BOL, naar school en stage lopen) of via de beroepsbegeleidende leerweg (BBL, werken en leren). De duur van beide leerwegen verschilt per opleidingsinstituut, en is meestal tussen de drie en vier jaar. Op sommige scholen is het ook mogelijk om de opleiding in deeltijd te volgen.

Vrijstellingen
Met een aantal diploma's is het mogelijk de opleiding verkort (met vrijstelling voor een aantal vakken) te volgen. Ook met een EVC-traject is dit mogelijk. Zie eisen toelating.

Particuliere opleiding
Er bestaan ook diverse particuliere opleidingen tot onderwijsassistent. Je kunt deze bij bijvoorbeeld NTI volgen. Het is, net als de opleiding aan een ROC, ook een MBO-opleiding op niveau 4. Je kunt deze opleiding in anderhalf tot twee jaar afronden.

Zie ook
Waar aanmelden

Lees meer over
BOL, BBL of afstand/schriftelijk.

ChoozGuides

Wat maakt dat beroep zo leuk? Of hoe kun je die opleiding het beste omschrijven: praktijkgericht, makkelijk of juist pittig?

 

Met deze vragen helpen onze voorlichters, de ChoozGuides, je graag verder! Kijk eens op hun profiel en lees hun blog. En wil je meer weten? Stel gerust al je vragen.

 
 

Reacties


onderwijsassistent

31/03/2011 | vlinder

hallo iedereen!

ik zit nu in de 2e van het voortgezetonderwijs.
ik moet morgen kiezen voor de voorlopige pakketkeuze.
...
Lees verder


Onderwijsassistent

27/01/2011 | Amber

Heey Iedereen!

Ik wil heel graag lerares worden, maar vriendinnen zeggen het een leraren het ander. Ik wil even zeggen dat je voor...
Lees verder